1.5KE6.8CA-B
DigiKeys varenummer
F5117-ND
Producenter
Producentens varenummer
1.5KE6.8CA-B
Beskrivelse
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO201
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10,5V Klemme 144,8A Ipp TVS – Dioder Hulmontering DO-201
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
1.5KE6.8CA-B Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
144,8A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Emballage
Bulk
Applikationer
Universal
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Hulmontering
Dobbeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-201AA, DO-27, Aksial
Spænding - returspænding (Typ)
5,8V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
6,45V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
10,5V