1.5KE15CA
DigiKeys varenummer
1.5KE15CALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5KE15CALFCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
1.5KE15CA
Beskrivelse
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO201
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
21,2V Klemme 71,7A Ipp TVS – Dioder Hulmontering DO-201
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
71,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Hulmontering
Dobbeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-201AA, DO-27, Aksial
Spænding - returspænding (Typ)
12,8V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
14,3V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
21,2V