0JTD400.X
DigiKeys varenummer
5666-0JTD400.X-ND
Producenter
Producentens varenummer
0JTD400.X
Beskrivelse
FUSE CRTRDGE 400A 600VAC/500VDC
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
400A 600VAC AC 500VDC DC sikring Patron Kræver holder
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
500VDC
Producenter
Littelfuse Inc.
Responstid
Træg
Serie
Applikationer
Transformerbeskyttelse
Emballage
Bulk
Klasse
J
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
CE, CSA, UL
Monteringstype
Kræver holder
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200kA AC, 20kA DC
Sikringstype
Patron
Pakke/hus
Cylindrisk, Bladterminaler
Strømklassificering (AMPS)
400A
Størrelse/dimension
2,000" diam. x 3,374" L (50,80mm x 85,70mm)
Spændingsklassifikation - AC
600VAC