0JTD040.TXID
DigiKeys varenummer
5666-0JTD040.TXID-ND
Producenter
Producentens varenummer
0JTD040.TXID
Beskrivelse
FUSE CARTRIDGE 40A 600VAC/300VDC
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
40A 600VAC AC 300VDC DC sikring Patron Kræver holder
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
300VDC
Producenter
Littelfuse Inc.
Responstid
Træg
Serie
Applikationer
Transformerbeskyttelse
Emballage
Bulk
Funktioner
Indikation
Varestatus
Aktiv
Klasse
J
Monteringstype
Kræver holder
Godkendelsesagentur
CE, CSA, UL
Sikringstype
Patron
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200kA AC, 20kA DC
Strømklassificering (AMPS)
40A
Pakke/hus
Cylindrisk, Alarmindikation
Spændingsklassifikation - AC
600VAC
Størrelse/dimension
1,063" diam. x 2,374" L (27,00mm x 60,30mm)