0FLU011.T
DigiKeys varenummer
5666-0FLU011.T-ND
Producenter
Producentens varenummer
0FLU011.T
Beskrivelse
FUSE CRTRDGE 11A 1KVAC/VDC 5AG
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
11A 1kVAC AC 1kVDC DC sikring Patron Kræver holder
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
1kVAC
Producenter
Littelfuse Inc.
Spændingsklassifikation - DC
1kVDC
Serie
Responstid
Sprænger hurtigt
Emballage
Bulk
Applikationer
Multimålere
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
CSA, UR
Monteringstype
Kræver holder
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
20kA
Sikringstype
Patron
Pakke/hus
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Strømklassificering (AMPS)
11A
Størrelse/dimension
0,406" diam. x 1,500" L (10,31mm x 38,10mm)