08853.15DR
DigiKeys varenummer
F10990TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10990CT-ND - Afskåret tape (CT)
F10990DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
08853.15DR
Beskrivelse
FUSE BOARD MNT 3.15A 500VDC 2SMD
Detaljeret beskrivelse
3.15 A AC 500 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 2-SMD, blok med firkantet ende
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
100A
Smeltning I²t
13.35
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,428" L x 0,188" B x 0,188" H (10,86mm x 4,78mm x 4,78mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.0196 Ohms