0885002.DR
DigiKeys varenummer
F10988TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10988CT-ND - Afskåret tape (CT)
F10988DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0885002.DR
Beskrivelse
FUSE BOARD MOUNT 2A 500VDC 2SMD
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2 A AC 500 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 2-SMD, blok med firkantet ende
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0885002.DR Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Pakke/hus
Serie
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
100A
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Smeltning I²t
4.7
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Monteringstype
Overflademontering
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,428" L x 0,188" B x 0,188" H (10,86mm x 4,78mm x 4,78mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.0322 Ohms