0805L020/24YR
DigiKeys varenummer
18-0805L020/24YRTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-0805L020/24YRCT-ND - Afskåret tape (CT)
18-0805L020/24YRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0805L020/24YR
Beskrivelse
POLYSWITCH RESETTABLE PPTC
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 24V 200 mA Ih Overflademontering 0805 (2012 metrisk), konkav
Kategori
Tid til udløs
500 ms
Producenter
Littelfuse Inc.
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
500 mOhms
Serie
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
3.5 Ohms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Type
Polymerisk
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk), konkav
Spænding - Maks.
24V
Størrelse/dimension
0,083" L x 0,053" B (2,10mm x 1,35mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
200 mA
Tykkelse (maks.)
0,030" (0,75mm)
Strøm - Udløs (It)
500 mA
Godkendelsesagentur
cURus
Strøm - Maks.
100 A