0603L050SLYR
DigiKeys varenummer
F5760TR-ND - Tape & Reel (TR)
F5760CT-ND - Afskåret tape (CT)
F5760DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0603L050SLYR
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 6V 500MA 0603
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 6V 500 mA Ih Overflademontering 0603 (1608 metrisk), konkav
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0603L050SLYR Modeller
Kategori
Tid til udløs
100 ms
Producenter
Littelfuse Inc.
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
70 mOhms
Serie
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
350 mOhms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Type
Polymerisk
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk), konkav
Spænding - Maks.
6V
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,80mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
500 mA
Tykkelse (maks.)
0,030" (0,75mm)
Strøm - Udløs (It)
1 A
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Strøm - Maks.
50 A