0494.375NR
DigiKeys varenummer
18-0494.375NRTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-0494.375NRCT-ND - Afskåret tape (CT)
18-0494.375NRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0494.375NR
Beskrivelse
FUSE BRD MT 375MA 32VAC/VDC 0603
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
375 mA 32 V AC 32 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0494.375NR Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
0.0053
Monteringstype
Overflademontering
Godkendelsesagentur
CSA, UR
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 90°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B x 0,012" H (1,60mm x 0,81mm x 0,31mm)
Spændingsklassifikation - AC
32 V