046601.5NR
DigiKeys varenummer
F1462TR-ND - Tape & Reel (TR)
F1462CT-ND - Afskåret tape (CT)
F1462DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
046601.5NR
Beskrivelse
FUSE BRD MNT 1.5A 63VAC/VDC 1206
Detaljeret beskrivelse
1.5 A 63 V AC 63 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
046601.5NR Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A
Smeltning I²t
0.1103
Godkendelsesagentur
CSA, UL
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 90°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,125" L x 0,060" B x 0,023" H (3,18mm x 1,52mm x 0,58mm)
Spændingsklassifikation - AC
63 V
DC-koldmodstand
0.048 Ohms