0466.125NRHF
DigiKeys varenummer
F6016TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6016CT-ND - Afskåret tape (CT)
F6016DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0466.125NRHF
Beskrivelse
FUSE BRD MT 125MA 125VAC/VDC
Detaljeret beskrivelse
125 mA 125 V AC 125 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
0466.125NRHF Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A
Smeltning I²t
4.0E-4
Godkendelsesagentur
CSA, UL
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 90°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,125" L x 0,060" B x 0,023" H (3,18mm x 1,52mm x 0,58mm)
Spændingsklassifikation - AC
125 V
DC-koldmodstand
4 Ohms