04611.25ER
DigiKeys varenummer
F1550TR-ND - Tape & Reel (TR)
F1550CT-ND - Afskåret tape (CT)
F1550DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
04611.25ER
Beskrivelse
FUSE BRD MNT 1.25A 600VAC/80VDC
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1,25A 600VAC AC 80VDC DC sikring Kortmontering Overflademontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
04611.25ER Modeller
Kategori
Responstid
Træg
Producenter
Littelfuse Inc.
Applikationer
Telekommunikation
Serie
Godkendelsesagentur
CSA, UR
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
60A AC, 100A DC
Monteringstype
Overflademontering
Pakke/hus
2-SMD, blok med firkantet ende
Sikringstype
Kortmontering
Størrelse/dimension
0,398" L x 0,123" B x 0,123" H (10,10mm x 3,12mm x 3,12mm)
Strømklassificering (AMPS)
1,25A
Smeltning I²t
16.5
Spændingsklassifikation - AC
600VAC
DC-koldmodstand
0.11 Ohms
Spændingsklassifikation - DC
80VDC