0453.630NR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Bel Fuse Inc.
På lager: 0
Datablad
630 mA 125 V AC 125 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 2-SMD, blok med firkantet ende
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0453.630NR
DigiKeys varenummer
0453.630NR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0453.630NR
Beskrivelse
FUSE BRD MT 630MA 125VAC/VDC SMD
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
0453.630NR Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Tape & Reel (TR)
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
0.143
Monteringstype
Overflademontering
Godkendelsesagentur
CSA, UL
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,240" L x 0,106" B x 0,106" H (6,10mm x 2,69mm x 2,69mm)
Spændingsklassifikation - AC
125 V
DC-koldmodstand
0.305 Ohms