0453.160MR
DigiKeys varenummer
18-0453.160MRTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-0453.160MRCT-ND - Afskåret tape (CT)
18-0453.160MRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0453.160MR
Beskrivelse
FUSE BRD MT 160MA 125VAC/VDC SMD
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
160 mA 125 V AC 125 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 2-SMD, blok med firkantet ende
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0453.160MR Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
0.0048
Monteringstype
Overflademontering
Godkendelsesagentur
CSA, UL
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,240" L x 0,106" B x 0,106" H (6,10mm x 2,69mm x 2,69mm)
Spændingsklassifikation - AC
125 V
DC-koldmodstand
1.2157 Ohms