0435.500KR
DigiKeys varenummer
F1442TR-ND - Tape & Reel (TR)
F1442CT-ND - Afskåret tape (CT)
F1442DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0435.500KR
Beskrivelse
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0402
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 mA AC 32 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0435.500KR Modeller
Kategori
Responstid
Sprænger hurtigt
Mfr
Pakke/hus
Serie
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
35A
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Smeltning I²t
0.0053
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
CSA, UL
Monteringstype
Overflademontering
Driftstemperatur
-55°C – 90°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B x 0,013" H (1,00mm x 0,51mm x 0,33mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.16 Ohms