0251.125MXL
DigiKeys varenummer
F2308-ND
Producenter
Producentens varenummer
0251.125MXL
Beskrivelse
FUSE BRD MT 125MA 125VAC/VDC AXL
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
125 mA 125 V AC 125 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Hulmontering Aksial
EDA/CAD-modeller
0251.125MXL Modeller
Sprænger hurtigt
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A AC, 300A DC
Godkendelsesagentur
CSA, cURus
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,110" diam. x 0,280" L (2,80mm x 7,11mm)
Spændingsklassifikation - AC
125 V
DC-koldmodstand
1.7 Ohms