02153.15MXF11P
DigiKeys varenummer
02153.15MXF11P-ND
Producenter
Producentens varenummer
02153.15MXF11P
Beskrivelse
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
3.15 A 250 V AC DC sikring Patron, Keramisk Hulmontering Cylinder med radial bøjning
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
1,5kA
Smeltning I²t
43.255
Godkendelsesagentur
CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Monteringstype
Hulmontering
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,205" diam. x 0,787" L (5,20mm x 20,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.0283 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
250 V