021501.6MXBP
DigiKeys varenummer
021501.6MXBP-ND
Producenter
Producentens varenummer
021501.6MXBP
Beskrivelse
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM
Detaljeret beskrivelse
1.6 A 250 V AC DC sikring Patron, Keramisk Kræver holder 5mm x 20mm
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
1,5kA
Smeltning I²t
6.83
Godkendelsesagentur
CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Monteringstype
Kræver holder
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,205" diam. x 0,787" L (5,20mm x 20,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.0707 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
250 V