02133.15MXEP
DigiKeys varenummer
F4600-ND
Producenter
Producentens varenummer
02133.15MXEP
Beskrivelse
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3.15 A 250 V AC DC sikring Patron, Glas Hulmontering 5mm x 20mm (aksial)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
02133.15MXEP Modeller
Kategori
Responstid
Træg
Mfr
Pakke/hus
Serie
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
35A
Emballage
Bulk
Smeltning I²t
202.0
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
BSI, CCC, CE, CSA, PSE, SEMKO, UR, VDE
Monteringstype
Hulmontering
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,228" diam. x 0,886" L (5,80mm x 22,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.0231 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
250 V