SPD2-075-1P0
DigiKeys varenummer
5666-SPD2-075-1P0-ND
Producenter
Producentens varenummer
SPD2-075-1P0
Beskrivelse
SPD TYPE 1/TYP 2 75V MCOV 1 POLE
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Overspændingsbeskyttelsesanordning (SPD) 75V MCOV 1 Pol
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Strøm - Afladning (nom.) (8/20µS)
20 kA
Producenter
Littelfuse Inc.
Strøm - Afladning (maks.) (8/20µS)
50 kA
Serie
Strøm - Kortslutningsklassificering (SCRR)
100 kA
Emballage
Bulk
Spænding - Beskyttelsesklassifikation (VPR)
330 V
Varestatus
Forældet
Spænding - Beskyttelsesniveau (VP) (2416)
800 V
Type
Type 1, Type 2
Driftstemperatur
-40°C – 80°C
Form
Base + modul
Funktioner
Termisk beskyttet, indikator for visuel levetid
Antal poler
1
Monteringstype
DIN-skinne
Spænding - Kontinuerlig drift (maks.) (MCOV)
75V