PSR033UL0500X
DigiKeys varenummer
5666-PSR033UL0500X-ND
Producenter
Producentens varenummer
PSR033UL0500X
Beskrivelse
FUSE SQUARE 500A 700VAC/600VDC
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500A 700VAC AC 600VDC DC sikring Kvadratisk Boltmontering
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
600VDC
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200kA AC, 150kA DC
Strømklassificering (AMPS)
500A
Størrelse/dimension
1.937" L x 2.894" B x 3.130" H (49.20mm x 73.50mm x 79.50mm)
Spændingsklassifikation - AC
700VAC