PSR031UL0400Z
DigiKeys varenummer
5666-PSR031UL0400Z-ND
Producenter
Producentens varenummer
PSR031UL0400Z
Beskrivelse
FUSE SQUARE 400A 700VAC/600VDC
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
400A 700VAC AC 600VDC DC sikring Kvadratisk Boltmontering
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
600VDC
Producenter
Littelfuse Inc.
Responstid
Sprænger hurtigt
Serie
Applikationer
Halvledere
Emballage
Boks
Funktioner
Indikation
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
CE, cURus, UL
Monteringstype
Boltmontering
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Kvadratisk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200kA AC, 150kA DC
Strømklassificering (AMPS)
400A
Størrelse/dimension
1.898" L x 2.028" B x 2.264" H (48.20mm x 51.50mm x 57.50mm)
Spændingsklassifikation - AC
700VAC