L50S060.T
DigiKeys varenummer
5666-L50S060.T-ND
Producenter
Producentens varenummer
L50S060.T
Beskrivelse
FUSE CARTRIDGE 60A 500VAC/450VDC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
60A 500VAC AC 450VDC DC sikring Patron Boltmontering
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
500VAC
Producenter
Littelfuse Inc.
Spændingsklassifikation - DC
450VDC
Serie
Responstid
Sprænger hurtigt
Emballage
Boks
Applikationer
Halvledere
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
CE, CSA, UR
Monteringstype
Boltmontering
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200kA AC, 20kA DC
Sikringstype
Patron
Pakke/hus
Cylindrisk, Bladterminal (pal)
Strømklassificering (AMPS)
60A
Størrelse/dimension
0,811" diam. x 1,626" L (20,60mm x 41,30mm)