KLKD.300T
DigiKeys varenummer
F7155-ND
Producenter
Producentens varenummer
KLKD.300T
Beskrivelse
FUSE CARTRIDGE 300MA 600VAC/VDC
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
300mA 600VAC AC 600VDC DC sikring Patron Kræver holder
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
600VDC
Producenter
Littelfuse Inc.
Responstid
Sprænger hurtigt
Serie
Applikationer
Sol (fotovoltarisk)
Emballage
Boks
Godkendelsesagentur
CE, CSA, UL
Varestatus
Aktiv
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
100kA AC, 50kA DC
Monteringstype
Kræver holder
Pakke/hus
Patron, Ikke-standard
Sikringstype
Patron
Størrelse/dimension
0,406" diam. x 1,500" L (10,31mm x 38,10mm)
Strømklassificering (AMPS)
300mA
DC-koldmodstand
16.2 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
600VAC