JLLN175.X
DigiKeys varenummer
5666-JLLN175.X-ND
Producenter
Producentens varenummer
JLLN175.X
Beskrivelse
FUSE CRTRDGE 175A 300VAC/125VDC
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
175A 300VAC AC 125VDC DC sikring Patron Boltmontering
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
125VDC
Producenter
Littelfuse Inc.
Responstid
Sprænger hurtigt
Serie
Applikationer
Elektrisk, Industri
Emballage
Boks
Klasse
T
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
CE, CSA, UL
Monteringstype
Boltmontering
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200kA AC, 20kA DC
Sikringstype
Patron
Pakke/hus
Cylindrisk, Bladterminal (pal)
Strømklassificering (AMPS)
175A
Størrelse/dimension
1,063" diam. x 0,843" L (27,00mm x 21,40mm)
Spændingsklassifikation - AC
300VAC