0KLK010.T
DigiKeys varenummer
5666-0KLK010.T-ND
Producenter
Producentens varenummer
0KLK010.T
Beskrivelse
FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC/500VDC
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10A 600VAC AC 500VDC DC sikring Patron Kræver holder
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
600VAC
Producenter
Littelfuse Inc.
Spændingsklassifikation - DC
500VDC
Serie
Responstid
Sprænger hurtigt
Emballage
Bulk
Applikationer
Elektrisk, Industri
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
CE, CSA, QPL, UL
Monteringstype
Kræver holder
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
100kA AC, 50kA DC
Sikringstype
Patron
Pakke/hus
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Strømklassificering (AMPS)
10A
Størrelse/dimension
0,406" diam. x 1,500" L (10,31mm x 38,10mm)