0JTD040.T | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 5666-0JTD040.T-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | 0JTD040.T |
Beskrivelse | FUSE CARTRIDGE 40A 600VAC/300VDC |
Producentens standard leveringstid | 8 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 40A 600VAC AC 300VDC DC sikring Patron Kræver holder |
Datablad | Datablad |
Kategori | Spændingsklassifikation - DC 300VDC |
Producenter Littelfuse Inc. | Responstid Træg |
Serie | Applikationer Transformerbeskyttelse |
Emballage Bulk | Klasse J |
Varestatus Aktiv | Godkendelsesagentur CE, CSA, UL |
Monteringstype Kræver holder | Afbryderkapacitet @ nominel spænding 200kA AC, 20kA DC |
Sikringstype Patron | Pakke/hus Patron, Ikke-standard |
Strømklassificering (AMPS) 40A | Størrelse/dimension 1,063" diam. x 2,374" L (27,00mm x 60,30mm) |
Spændingsklassifikation - AC 600VAC |