0FLQ010.T
0FLQ010.T
DigiKeys varenummer
5666-0FLQ010.T-ND
Producenter
Producentens varenummer
0FLQ010.T
Beskrivelse
FUSE CARTRIDGE 10A 500VAC/300VDC
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10A 500VAC AC 300VDC DC sikring Patron Kræver holder
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
500VAC
Producenter
Littelfuse Inc.
Spændingsklassifikation - DC
300VDC
Serie
Responstid
Træg
Emballage
Bulk
Applikationer
Transformerbeskyttelse
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
CSA, UL
Monteringstype
Kræver holder
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
10kA
Sikringstype
Patron
Pakke/hus
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Strømklassificering (AMPS)
10A
Størrelse/dimension
0,406" diam. x 1,500" L (10,31mm x 38,10mm)