0BLN015.T
DigiKeys varenummer
5666-0BLN015.T-ND
Producenter
Producentens varenummer
0BLN015.T
Beskrivelse
FUSE CARTRIDGE 15A 250VAC 5AG
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15A 250VAC AC DC sikring Patron Kræver holder
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
250VAC
Producenter
Littelfuse Inc.
Responstid
Sprænger hurtigt
Serie
Applikationer
Elektrisk, Industri
Emballage
Bulk
Godkendelsesagentur
CSA, PSE, UR
Varestatus
Aktiv
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
10kA
Monteringstype
Kræver holder
Pakke/hus
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Sikringstype
Patron
Størrelse/dimension
0,406" diam. x 1,500" L (10,31mm x 38,10mm)
Strømklassificering (AMPS)
15A