HO 8-NP/SP33-1000
DigiKeys varenummer
398-1144-ND
Producenter
Producentens varenummer
HO 8-NP/SP33-1000
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 8A
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 8A 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Dobbeltrettet Modul
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HO 8-NP/SP33-1000 Modeller
Kategori
Frekvens
DC – 250kHz
Mfr
Linearitet
±0,5%
Serie
Nøjagtighed
±1%
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning
3,3V
Varestatus
Aktiv
Responstid
3,5µs
Til måling
AC/DC
Strøm - Forsyning (maks.)
25mA
Sensortype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C