HLSR 50-SM/SP33
DigiKeys varenummer
398-1140-ND
Producenter
Producentens varenummer
HLSR 50-SM/SP33
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 50A
Producentens standard leveringstid
45 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 50A 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Dobbeltrettet Modul
Kategori
Frekvens
400kHz
Mfr
Linearitet
±0,5%
Serie
Nøjagtighed
±1%
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning
3,3V
Varestatus
Aktiv
Responstid
2,5µs
Til måling
AC/DC
Strøm - Forsyning (maks.)
25mA
Sensortype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Strøm - Registrering
Polarisering
Dobbeltrettet
Antal kanaler
1
Monteringstype
Output
Ratiometrisk, Spænding
Pakke/hus
Modul
Følsomhed
9,2mV/A