HLSR 100-P/SP10
DigiKeys varenummer
398-HLSR100-P/SP10-ND
Producenter
Producentens varenummer
HLSR 100-P/SP10
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 100A
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 100A 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Ensrettet Modul
Kategori
Frekvens
DC – 90kHz
Mfr
Linearitet
±0,5%
Serie
Nøjagtighed
±3,8%
Emballage
Bulk
Spænding - Forsyning
4,5V – 5,5V
Varestatus
Aktiv
Responstid
2,5µs
Til måling
AC/DC
Strøm - Forsyning (maks.)
25mA
Sensortype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Strøm - Registrering
Polarisering
Ensrettet
Antal kanaler
1
Monteringstype
Output
Spænding
Pakke/hus
Modul
Følsomhed
8mV/A