HLSR 10-SM/SP33
DigiKeys varenummer
398-1136-ND
Producenter
Producentens varenummer
HLSR 10-SM/SP33
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 10A
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 10A 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Dobbeltrettet Modul
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HLSR 10-SM/SP33 Modeller
Kategori
Frekvens
400kHz
Mfr
Linearitet
±0,5%
Serie
Nøjagtighed
±1%
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning
3,3V
Varestatus
Aktiv
Responstid
2,5µs
Til måling
AC/DC
Strøm - Forsyning (maks.)
25mA
Sensortype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Strøm - Registrering
Polarisering
Dobbeltrettet
Antal kanaler
1
Monteringstype
Output
Ratiometrisk, Spænding
Pakke/hus
Modul
Følsomhed
46mV/A