GO 10-SMS/SP3
DigiKeys varenummer
398-GO10SMS/SP3TR-ND - Tape & Reel (TR)
398-GO10SMS/SP3CT-ND - Afskåret tape (CT)
398-GO10SMS/SP3DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GO 10-SMS/SP3
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE 10A
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 10A 1 kanaler Hall-effekt Dobbeltrettet 16-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
GO 10-SMS/SP3 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Frekvens
DC – 300kHz
Mfr
Linearitet
±0,3%
Serie
Nøjagtighed
±1,3%
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Forsyning
3,135V – 3,465V
Varestatus
Aktiv
Responstid
2µs
Til måling
AC/DC
Strøm - Forsyning (maks.)
26mA
Sensortype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Strøm - Registrering
Polarisering
Dobbeltrettet
Antal kanaler
1
Monteringstype
Output
Ratiometrisk, Spænding
Pakke/hus
16-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)
Følsomhed
50mV/A