VJ15PA0160KBA
DigiKeys varenummer
478-13175-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13175-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-13175-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
VJ15PA0160KBA
Beskrivelse
VARISTOR 24.5V 1.5KA 2220
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
24.5 V 1.5 kA Varistor 1 Kredsløb Overflademontering, MLCV 2220 (5750 metrisk)
Kategori
Strøm - Overstrøm
1.5 kA
Producenter
KYOCERA AVX
Energi
7,2J
Serie
Antal kredsløb
1
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
16000 pF @ 1 kHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 125°C (TA)
Maksimum AC-spænding
14 V
Klasse
Automotive
Maksimum DC-spænding
16 V
Kvalifikation
AEC-Q200
Varistor-spænding (min.)
22 V
Monteringstype
Overflademontering, MLCV
Varistor-spænding (Typ)
24.5 V
Pakke/hus
2220 (5750 metrisk)
Varistor-spænding (maks.)
27 V