TPSD156K035R0300
DigiKeys varenummer
478-1780-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1780-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-1780-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPSD156K035R0300
Beskrivelse
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Detaljeret beskrivelse
15 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 35 V 2917 (7343 metrisk) 300mOhm
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
300mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
35 V