TPSD107K010S0080
DigiKeys varenummer
478-9137-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9137-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-9137-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPSD107K010S0080
Beskrivelse
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Detaljeret beskrivelse
100 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 2917 (7343 metrisk) 80mOhm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TPSD107K010S0080 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
80mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
10 V