TPSB225K035T1500
DigiKeys varenummer
478-TPSB225K035T1500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TPSB225K035T1500
Beskrivelse
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 1411
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 35 V 1411 (3528 metrisk), 1210 1,5Ohm @ 100kHz
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk), 1210
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Kapacitans
Producents størrelseskode
B
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
35 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,5Ohm @ 100kHz
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 125°C