TPSA476M006R0800
DigiKeys varenummer
478-9046-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9046-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-9046-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPSA476M006R0800
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1206
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 1206 (3216 metrisk) 800mOhm
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
800mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
A
Spænding - Nominel
6.3 V