TPMD476M020R0055 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 2917 (7343 metrisk) 55mOhm @ 100kHz
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TPMD476M020R0055
DigiKeys varenummer
478-TPMD476M020R0055TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TPMD476M020R0055
Beskrivelse
CAP TANT
Detaljeret beskrivelse
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
55mOhm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Spænding - Nominel
20 V