TPMD108M002R0025
DigiKeys varenummer
TPMD108M002R0025-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TPMD108M002R0025
Beskrivelse
CAP TANT 1000UF 20% 2.5V 2917
Detaljeret beskrivelse
1000 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 2.5 V 2917 (7343 metrisk) 25mOhm
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
25mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
D
Spænding - Nominel
2.5 V