TPCH106K010R2500
DigiKeys varenummer
478-5690-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5690-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-5690-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPCH106K010R2500
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 10% 10V 0805
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 0805 (2012 metrisk) 2,5Ohm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TPCH106K010R2500 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2,5Ohm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,053" B (2,00mm x 1,35mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,039" (1,00mm)
Spænding - Nominel
10 V