TCSOM1A106M8R-ZM1
DigiKeys varenummer
478-TCSOM1A106M8R-ZM1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCSOM1A106M8R-ZM1CT-ND - Afskåret tape (CT)
478-TCSOM1A106M8R-ZM1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCSOM1A106M8R-ZM1
Beskrivelse
CAP TANT POLY 10UF 10V 0603
Producentens standard leveringstid
48 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 10 V 0603 (1608 metrisk) 300mOhm @ 100kHz
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
300mOhm @ 100kHz
Producenter
KYOCERA AVX
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,033" B (1,60mm x 0,85mm)
Kapacitans
10 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,039" (1,00mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
M
Spænding - Nominel
10 V