TCMU686M040R0050E
DigiKeys varenummer
478-TCMU686M040R0050ETR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCMU686M040R0050ECT-ND - Afskåret tape (CT)
478-TCMU686M040R0050EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCMU686M040R0050E
Beskrivelse
CAP TANT POLY 68UF 40V 2924
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
68 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 40 V 2924 (7361 metrisk) 50mOhm @ 100kHz
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50mOhm @ 100kHz
Producenter
KYOCERA AVX
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
2924 (7361 metrisk)
Kapacitans
68 µF
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,240" B (7,30mm x 6,10mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Spænding - Nominel
40 V