TCJA106M010R0300
DigiKeys varenummer
478-3127-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3127-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-3127-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCJA106M010R0300
Beskrivelse
CAP TANT POLY 10UF 10V 1206
Producentens standard leveringstid
33 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 10 V 1206 (3216 metrisk) 300mOhm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TCJA106M010R0300 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
KYOCERA AVX
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
10 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
A
Spænding - Nominel
10 V
Funktioner
Universal
Type
Formstøbt
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
300mOhm @ 100kHz