TCBD476M016CRSZ0700
DigiKeys varenummer
478-12426-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12426-1-ND - Afskåret tape (CT)
478-12426-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCBD476M016CRSZ0700
Beskrivelse
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917
Producentens standard leveringstid
33 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 65mOhm @ 100kHz
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
KYOCERA AVX
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
47 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
D
Spænding - Nominel
16 V
Klassificeringer
COTS
Type
Formstøbt
Funktioner
Høj pålidelighed
ESR (ækvivalent seriemodstand)
65mOhm @ 100kHz