TCBD157M006CRSZ0700
DigiKeys varenummer
478-TCBD157M006CRSZ0700TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCBD157M006CRSZ0700CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
TCBD157M006CRSZ0700
Beskrivelse
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
150 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 6.3 V 2917 (7343 metrisk) 40mOhm @ 100kHz
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
KYOCERA AVX
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
150 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
D
Spænding - Nominel
6.3 V
Klassificeringer
COTS
Type
Formstøbt
Funktioner
Høj pålidelighed
ESR (ækvivalent seriemodstand)
40mOhm @ 100kHz