TAP106K050CRW
DigiKeys varenummer
478-TAP106K050CRWTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAP106K050CRWCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
TAP106K050CRW
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 10% 50V RADIAL
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Jævnt belagt Tantalkondensatorer 50 V Radial 1,6Ohm @ 100kHz
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
1000 timer @ 85°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Producents størrelseskode
J
Type
Jævnt belagt
Funktioner
Universal
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,6Ohm @ 100kHz