TAJW476M016RNJ
DigiKeys varenummer
478-TAJW476M016RNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJW476M016RNJCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-TAJW476M016RNJDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TAJW476M016RNJ
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 20% 16V 2312
Detaljeret beskrivelse
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2312 (6032 metrisk) 400mOhm
EDA/CAD-modeller
TAJW476M016RNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
400mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2312 (6032 metrisk)
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,059" (1,50mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
W
Spænding - Nominel
16 V